Безкоштовний інструмент
Калькулятор рівня залученості
Розрахуйте свій рівень залученості за один крок, а потім подивіться, як він виглядає порівняно з акаунтами вашого розміру: близько 2.9% це середина діапазону для Instagram у групі від 1K до 10K підписників, і 8.4% для TikTok.
Востаннє оновлено: 2026-07-31
Рівень залученості сам собою майже нічого не говорить. Показник 2% непомітно відмінний на Facebook, звичайний на Instagram і слабкий на TikTok, і те саме число означає зовсім інше при 800 підписниках і при 800,000.
Саме це додає цей калькулятор. Він застосовує стандартну формулу: (лайки + коментарі), поділені на кількість підписників і помножені на 100, а потім ставить ваш результат поруч із діапазоном бенчмарків для вашої мережі та вашої групи підписників, щоб число прийшло разом із потрібним контекстом.
Бенчмарки це галузеві оцінки, зібрані з публічних досліджень, а не виміряні дані вашого акаунта. Вони тут, щоб чесно відповісти на одне питання: чи нормальний цей показник для акаунта на кшталт мого, чи є щось варте зміни?
Не впевнені у своїх середніх значеннях? Відкрийте останні 10 дописів, підсумуйте лайки та коментарі й поділіть кожну суму на 10. Пропустіть усе, що просували рекламою: платне охоплення робить число кращим, ніж є акаунт насправді.
(лайки + коментарі) / підписники x 100
Введіть кількість підписників і середні лайки чи коментарі, щоб побачити свій показник.
Кожен бенчмарк, який використовує ця сторінка, наведено нижче, тож ви можете переглянути цифри, нічого не вводячи.
Як розраховується рівень залученості
Цей калькулятор використовує формулу рівня залученості за підписників, яку наводить майже кожне публічне дослідження бенчмарків, і саме це робить порівняння нижче осмисленим.
рівень залученості = (середні лайки + середні коментарі) / підписників x 100
Що вважається залученістю
Лише лайки та коментарі. Збереження, поширення, кліки та перегляди мають значення для охоплення, але жодні дві мережі не звітують про них однаково, тож включення їх зробить ваше число неможливим для порівняння з іншими. Тримайте їх як окрему примітку.
Чому середні значення, а не один допис
Один допис це шум. Візьміть останні 10-12 органічних дописів, підсумуйте лайки та коментарі, поділіть кожну суму на кількість дописів і використовуйте ці два середні значення. Виключіть усе, за чим стояли рекламні витрати: платне охоплення завищує чисельник формули, не змінюючи знаменник.
Підписники, а не охоплення
Показник за охопленням прикрашає вас у вдалий тиждень і карає у вірусний, і лише ви бачите вхідні дані. Показник за підписників використовує число, яке може перевірити будь-хто, тому саме цей варіант публікують у бенчмарках.
Розібраний приклад
Акаунт із 8,000 підписників, із середніми 210 лайками і 18 коментарями, отримує (210 + 18) / 8,000 x 100 = 2.85%. На Instagram це потрапляє точно на медіані 2.9% для цього діапазону.
Медіанний рівень залученості за мережею і кількістю підписників
Той самий акаунт рідко показує однаковий результат у двох мережах. TikTok у кілька разів вищий за Facebook чи X за будь-якого розміру, тож показник має сенс лише поряд із правильним стовпцем.
| Мережа | До 1K | Від 1K до 10K | Від 10K до 50K | Від 50K до 200K | Від 200K до 1M | 1M+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.60% | 2.90% | 1.90% | 1.35% | 1.02% | 0.72% | |
| TikTok | 10.20% | 8.40% | 7.30% | 6.40% | 5.50% | 4.60% |
| 1.30% | 0.80% | 0.52% | 0.34% | 0.22% | 0.14% | |
| X (Twitter) | 0.85% | 0.52% | 0.33% | 0.21% | 0.14% | 0.09% |
| 3.20% | 2.30% | 1.60% | 1.10% | 0.78% | 0.52% | |
| YouTube | 4.10% | 2.85% | 2.05% | 1.48% | 1.05% | 0.70% |
Benchmarks are estimates aggregated from public industry studies, last reviewed July 2026. Your niche and content mix can shift these numbers.
Як підвищити рівень залученості, що застряг на місці
- Спершу порівнюйте себе в межах своєї групи. Медіанна залученість падає на кожному щаблі розміру на всіх шести мережах тут, тому акаунт на 1M із 0.72% в Instagram справляється рівно так само добре, як акаунт на 5K із 2.9%.
- Перераховуйте раз на місяць, а не після кожного допису. Один сильний допис може подвоїти тижневе середнє і не сказати вам нічого, що можна повторити.
- Не включайте просунуті дописи в середнє. Платне охоплення додає лайки в чисельник, не додаючи підписників у знаменник, що завищує показник і приховує те, як насправді працює органіка.
- Падіння показника під час швидкого зростання підписників це нормальна арифметика, а не провал. Нові підписники одразу потрапляють у знаменник і починають взаємодіяти лише через кілька тижнів.
- Перевіряйте саму кількість підписників раз на рік. Підписники, куплені або виграні в розіграші, ніколи не взаємодіють і назавжди залишаються в знаменнику.
Часті запитання
Який рівень залученості вважається хорошим у соціальних мережах?
Це повністю залежить від мережі та вашого розміру. Серед акаунтів від 1K до 10K підписників середина діапазону становить приблизно 8.4% на TikTok, 2.9% на Instagram, 2.85% на YouTube, 2.3% на LinkedIn, 0.8% на Facebook і 0.52% на X. Перевершити медіану своєї групи це та ціль, яка дійсно щось означає.
Як розрахувати рівень залученості?
Додайте середню кількість лайків і середню кількість коментарів за останні 10-12 органічних дописів, поділіть на кількість підписників і помножте на 100. Для акаунта з 8,000 підписників із середніми 210 лайками і 18 коментарями: (210 + 18) / 8,000 x 100 = 2.85%.
Що важливіше: охоплення чи підписники?
Обидва корисні, для різних завдань. Залученість за охопленням показує, наскільки переконливим був допис для тих, хто його побачив, і це кращий діагностичний інструмент для окремого допису. Залученість за підписниками показує загальний стан здоров'я аудиторії, і це єдина версія, яку може перевірити хтось інший, тому опубліковані бенчмарки використовують саме її. Відстежуйте охоплення для себе, повідомляйте про підписників публічно.
Чому мій рівень залученості падає в міру зростання?
Тому що знаменник зростає швидше, ніж увага. Кожна мережа тут падає на кожному щаблі зростання розміру: між групою до 1K і групою від 10K до 50K медіана щонайменше вдвічі зменшується на п'яти з шести мереж, а TikTok, найм'якіший із них, усе одно знижується приблизно з 10.2% до 7.3%. Показник, який знижується, поки кількість підписників зростає, зазвичай є ознакою зростання, а не спаду.
Чи враховуються збереження, поширення та перегляди в рівні залученості?
Ні, не в цій формулі. Вони надзвичайно важливі для поширення, але кожна мережа звітує про них по-різному, а деякі взагалі не звітують, тому включення їх зробило б ваш показник неможливим для порівняння з будь-ким іншим. Відстежуйте їх поряд із показником, а не всередині нього.
Цей калькулятор рівня залученості безкоштовний?
Так. Розрахунок виконується у вашому браузері, і нічого нікуди не надсилається. Якщо ви хочете отримати повну розбивку за перцентилями електронною поштою, ви можете вказати адресу, але таблиці бенчмарків на цій сторінці безкоштовні для перегляду в будь-якому разі.
Пов'язані безкоштовні інструменти
Тримайте решту чекліста поруч: кожен інструмент працює самостійно, без облікового запису.
Публікуйте достатньо регулярно, щоб зрушити це число
Postify підтримує дев'ять платформ в єдиному робочому процесі: плануйте, призначайте час і публікуйте, не переключаючись між п'ятьма різними інструментами.