Bezplatný nástroj pro YouTube
Kalkulačka výdělku na YouTube
Odhadněte hodnotu spolupráce na vašem kanálu. Kanál s 10K až 50K odběrateli a průměrným zapojením se pohybuje kolem $800 až $3,000 za dedikované video. AdSense je samostatný příjmový kanál a zde se neodhaduje.
Naposledy aktualizováno: 2026-08-03
YouTube je v tomto souboru nejdražší síť při jakékoli velikosti kanálu, a důvod je jednoduchý: placené video je produkční práce, ne popisek. Napsat scénář, natočit, sestříhat a zakomponovat sdělení značky do něčeho, na co si publikum vybralo dívat se deset minut, je jiná práce než publikovat fotku, a sazby to odrážejí.
Tato kalkulačka odhaduje jen hodnotu spolupráce. Vezme počet vašich odběratelů, který vás zařadí do jednoho ze šesti pásem, a pak rozpětí pásma upraví podle vaší míry zapojení oproti benchmarkům pro kanály stejné velikosti. Odběratelé jsou na YouTube slabý ukazatel, protože vyhledávání a doporučení přinášejí většinu zhlédnutí na zdravém kanálu, takže úprava podle zapojení tady odvádí skutečnou práci.
Příjem z AdSense do toho záměrně není zahrnutý. Reklamní příjem závisí na sledovanosti, RPM a zemi vašeho publika víc než na počtu odběratelů, výrazně se liší podle segmentu, a smíchání s odhadem spolupráce by udělalo obě čísla nepoužitelnými. Vše níže je odhad agregovaný z veřejných průzkumů cen tvůrců, sazebníků agentur a nabídek na tržištích.
Nejste si jistí svými průměry? Otevřete si posledních 10 příspěvků, sečtěte lajky a komentáře a vydělte každý součet 10. Vynechejte vše, co jste podpořili, placený dosah zvyšuje stranu zapojení, aniž by zvýšil to, co si značka skutečně kupuje.
sazba = základní rozpětí pásma x násobitel zapojení (0.85 až 1.35)
Zadejte své odběratelů a průměrné lajky nebo komentáře, abyste viděli odhadovanou sazbu.
Všechna rozpětí pásem, která tato stránka používá, jsou vypsána níže, takže si čísla můžete přečíst, aniž byste cokoli zadávali.
Sazby za sponzorovaný příspěvek podle počtu odběratel na YouTube
Typická sazba za sponzorovaný věnované video u účtu s průměrným zapojením pro dané pásmo. Silné zapojení posune celé rozpětí až o 35% nahoru a slabé zapojení jej stáhne dolů o přibližně 15%.
| Odběratelé | Sazba za sponzorovaný příspěvek | Jak tato úroveň vypadá |
|---|---|---|
| Pod 1K | $50 to $200 | Nano úroveň. Většina zde uzavřených dohod je produkt plus malý poplatek a značka si kupuje spíše vaši niku než váš dosah. |
| 1K až 10K | $200 to $800 | Mikro úroveň, nejrušnější část trhu. Zapojení je stále dost vysoké na to, aby porazilo mnohem větší účty v ceně za akci. |
| 10K až 50K | $800 to $3,000 | První úroveň, kde se mediální kit a písemný ceník očekávají, nikoli jen doporučují. |
| 50K až 200K | $3,000 to $10,000 | Střední úroveň. Do jednání vstupují agentury a zadání začínají obsahovat práva k užití a doložky o exkluzivitě. |
| 200K až 1M | $10,000 to $35,000 | Makro úroveň. Dohody bývají balíčky více příspěvků, takže cena za příspěvek je jen výchozím bodem pro celý balíček. |
| 1M+ | $35,000 to $120,000 | Nejvyšší úroveň, kde poplatky za management, období exkluzivity a placený whitelisting rozhodují o většině konečné částky. |
Rates are estimates aggregated from public creator pricing surveys, agency rate cards and marketplace listings, last reviewed 2026-08-03. They cover one organic post with no exclusivity or paid usage rights, and your niche, audience quality and deliverables can move them a long way in either direction.
Jak funguje odhad
Dva vstupy, dva kroky. Váš odběratelů rozhoduje o tom, ve kterém z šesti výše uvedených pásem jste oceněni, a vaše míra zapojení rozhoduje o tom, kam v rámci daného rozpětí spadáte.
odhadovaná sazba = základní rozpětí pro vaše pásmo x násobitel zapojení (0.85 až 1.35)
Krok 1: vaše pásmo
Šest pásem, od pod 1K až po 1M a výše, každé s typickým rozpětím za sponzorovaný příspěvek na vámi vybrané síti. Pásmo je hranice, ve které kupující zahajuje konverzaci, ještě než se kdokoli podíval na váš obsah.
Krok 2: vaše zapojení
Vaše míra, (lajky + komentáře) dělené odběratelů krát 100, se porovnává s benchmarky pro účty ve stejném pásmu na stejné síti. Rozpětí pásma se poté vynásobí hodnotou 0.85, 1.0, 1.15 nebo 1.35 podle toho, kam spadáte.
| Zapojení vůči vašemu pásmu | Násobitel | Kam to spadá | 10K až 50K na YouTube |
|---|---|---|---|
| Below average | 0.85x | Pod 25. percentilem pro vaše pásmo | $680 to $2,550 |
| Average | 1x | Mezi 25. percentilem a mediánem | $800 to $3,000 |
| Good | 1.15x | Nad mediánem, pod 75. percentilem | $920 to $3,450 |
| Excellent | 1.35x | Horní kvartil, na úrovni 75. percentilu nebo nad ní | $1,080 to $4,050 |
Praktický příklad
Účet YouTube s 24,000 odběratelů, s průměrem 600 lajků a 74 komentářů, má míru zapojení (600 + 74) / 24,000 x 100 = 2.81%. To je good pro pásmo 10K až 50K, kde je medián 2.05%, takže základní rozpětí $800 to $3,000 se násobí 1.15x. Odhad za jeden sponzorovaný věnované video je $920 to $3,450.
Odkud tato čísla pocházejí
Rates are estimates aggregated from public creator pricing surveys, agency rate cards and marketplace listings, last reviewed 2026-08-03. They cover one organic post with no exclusivity or paid usage rights, and your niche, audience quality and deliverables can move them a long way in either direction.
Nic na této stránce není naměřeno z vašeho účtu ani z žádné soukromé datové sady. Rozpětí pásem i benchmarky zapojení, ze kterých vychází násobitel, jsou odhady z veřejných zdrojů, e-mailem zaslaný ceník je sestaven ze zcela stejných čísel, jaká si můžete přečíst zde, a skutečná nabídka vždy závisí na vaší nice, vašich výstupech a právech, o která značka žádá.
Jak vyjednat spolupráci se značkou na YouTube
- Nabízejte cenu podle průměrných zhlédnutí za posledních deset nahrání, a pásmo podle odběratelů použijte jen jako spodní hranici. Na YouTube víc než kdekoli jinde značka kupuje zhlédnutí, a kanál, který soustavně předčí svůj počet odběratelů, by to měl zmínit hned v první zprávě.
- Oceňte dedikované video a integraci jako různé produkty. Integrace v délce 60 až 90 sekund uvnitř vlastního videa je zlomek práce oproti celé dedikované recenzi, a nabídnutí jednoho čísla pro obě znamená, že si vyžádají tu dražší.
- Účtujte zvlášť za odkaz v popisku, připnutý komentář a jakoukoli závěrečnou obrazovku. Jsou levné na poskytnutí a snadné na zapomenutí, a jejich zahrnutí do základního poplatku vás připraví o tři věci, se kterými jste mohli později obchodovat.
- Dejte písemně strop na revize a termín schválení. Kontrola ze strany sponzora může na YouTube zdržet nahrání o celé týdny, a doložka, která uvolní video po pevně daném okně na kontrolu, chrání váš harmonogram i vaši sazbu.
- Prodávejte exkluzivitu podle kategorie a podle okna. Devadesát dní bez konkurenčních sponzorů má hodnotu 20% až 30% navíc k poplatku, a jakákoli značka žádající o rok v konkurenční kategorii by měla počítat s vícenásobkem.
- Udržujte media kit s průměrnými zhlédnutími, průměrnou délkou sledování, počtem odběratelů a rozpisem publika podle země. Průměrná délka sledování je číslo, které odlišuje kanál, který stojí za sponzorováním, od toho, který jen vypadá velký.
Časté dotazy
Jak se počítá moje sazba za spolupráci na YouTube?
Počet vašich odběratelů určuje pásmo: zhruba $50 až $200 pod 1K, $200 až $800 v pásmu 1K až 10K, $800 až $3,000 v pásmu 10K až 50K, a víc odtud dál za dedikované video. Vaše míra zapojení, (lajky + komentáře) děleno odběrateli krát 100, se porovná s benchmarky YouTube pro totéž pásmo, a rozpětí se vynásobí 0.85 pod 25. percentilem, 1.0 kolem mediánu, 1.15 nad ním a 1.35 v nejvyšším kvartilu. Každé číslo je odhadováno z veřejných průzkumů cen a sazebníků agentur.
Zahrnuje to příjem z AdSense?
Ne. Tato kalkulačka odhaduje jen hodnotu spolupráce se značkou. AdSense platí podle sledovanosti a RPM, které kolísají podle segmentu a země publika mnohem víc než podle počtu odběratelů, takže jde o samostatný příjmový kanál, který se musí odhadovat zvlášť. Většina kanálů ve středních pásmech vydělá víc na jednom placeném videu než za měsíc reklamního příjmu, ale tato dvě čísla by se nikdy neměla sčítat ze stejných vstupů.
Proč záleží víc na zapojení než na počtu odběratelů?
Protože odběratelé se hromadí trvale, ale pozornost ne. Někdo, kdo se přihlásil k odběru kvůli jednomu videu před třemi lety, se pořád počítá, a proto může mít kanál se 40K zapojenými odběrateli pro značku vyšší hodnotu než kanál s 200K neaktivními. Odběratelé nastavují pásmo, ve kterém dostanete nabídku, zapojení a průměrná zhlédnutí rozhodují, kde uvnitř tohoto pásma skončíte.
Dostanu kompletní rozpis sazeb?
Ano, e-mailem. Hlavní odhad a všechny cenové tabulky na této stránce jsou zdarma bez adresy. Kompletní rozpis, se sazbami za dedikované video a Short vedle sebe a s vysvětlenou úpravou podle zapojení, se odemkne, když nás požádáte o jeho odeslání, a e-mailová verze používá přesně stejné veřejné odhady, které jsou zde uvedené.
Co je media kit pro kanál na YouTube?
Jednostránkové shrnutí, které značka může interně přeposlat: název kanálu a segment, počet odběratelů, průměrná zhlédnutí a průměrná délka sledování za posledních deset nahrání, míra zapojení, rozpis publika podle země a věku a vaše sazby za dedikované video, integraci a Short. Průměrná délka sledování je řádek, který si sponzoři přečtou jako první.
Jsou moje data ukládána?
Jen když si vyžádáte zprávu e-mailem. Výpočet běží ve vašem prohlížeči a nic neopouští stránku, zatímco píšete. Vyžádání zprávy nám odešle vaši adresu, čísla, která jste zadali, a stránku, na které jste byli, čistě abychom vám ji mohli doručit. Marketingový e-mail je samostatné políčko, které začíná nezaškrtnuté.
Související bezplatné nástroje
Mějte zbytek kontrolního seznamu po ruce: každý nástroj funguje samostatně, není potřeba žádný účet.
Podpořte své sazby feedem, který nikdy neztichne
Postify podporuje devět platforem v jednom pracovním postupu: plánujte, naplánujte a publikujte, aniž byste museli žonglovat s pěti různými nástroji.